Bu Web Sitesi
Gaziantep Bereket Havalandırmanın bir alt sayfasıdır.
www.berekethavalandirma.com
Gaziantep Havalandırma
gaziantep bereket havalandırama aspiratör sistemleri
www.berekethavalandirma.com/index.php/aspiratorler/aspiratorler.html

Gaziantep Havalandırma

Havalandırma Niçin Önemli?

Düzgün olarak havalandırması yapılmayan ev ve işyerlerinde sağlık açısından son derece tehlikeli ve nefes almayı zorlaştıracak koşullar meydana gelir. Bu koşulları sağlımız için faydalı bir duruma getirmek için doğru havalandırma sistemi ve malzemeler kullanılmalıdır. İşte bu malzemeleri ve sistemleri bizim müessesemizde bulunur. Böylece mekanınızda güvenli ve sağlıklı bir hayat sürebilirsiniz.

Hangi maddeyle çalışılırsa çalışılsın. işyerinin havalandırılması kesinlikle şarttır. Ancak havalandırma; tehlikeli gazlara, tozlara, buhar ve dumanlara karşı çok sınırlı bir koruma sağlar. Etkili  havalandırma sistemleri her işçi için kimyasal maddeye bulaşmış, temiz bir nefes alma ortamını sağlar. Tehlikeli maddelerle dolu hava kaynağından (tehlikeli maddenin ortama yayıldığı yerden) alınıp uzaklaştırılabilirse ve bu hava çalışma ortamına geri dönmezse etkili bir havalandırma sistemi sağlanmış olur.

Ancak böyle havalandırma sağlanmış olsa dahi, işyerine taze ve temiz hava sağlayan bir başka havalandırma sisteminin diğeriyle birlikte bulunması şarttır. Birçok işveren ve yönetici işyerinde air-condition kullanımı, yeterli bir havalandırma sayma yanılgısı içindedirler. Gerçekte air-coindition sistemleri havalandırma amacıyla değerlendirildiğinde pencereleri açmaktan bile daha az etkilidir. Çünkü air-condition sistemleri ile normalde, odadaki havanın günde ancak yüzde 80 i değişebilir.

Havalandırma sistemleri bakımı da son derece önemlidir. Filtrelerinin temizliği, boruların sızdırmazlığı periyodik olarak test edilmelidir. Elektrik kesintilerine karşı havalandırma sistemleri için jeneratörler ve diğer yedek güç kaynakları hazır tutulmalıdır. Sistemin etkinliğini kontrol etmek için, özellikle stratejik bölgelerden hava örnekleri alınarak laboratuarda test edilmelidir.

İşyerindeki kirli hava arıtılmadan doğrudan doğruya dışarı verilirse, bunun çevre kirlenmesine katkıda bulunacağı unutulmamalıdır. Bunun sorumluluğunu işveren ve yöneticiler üstlenir
Tesis havalandırma uzmanlık isteyen bir projedir. Küçük hatalar bu iş için yapılan yatırım maliyetlerini boşa çıkartır. Bereket Havalandırma. olarak bunun bilincinde çalışıyoruz. En büyük hedefimiz müşteri memnuniyetinin yanında maksimum kalitedir.
Firmanızın verimini yükseltmek için mutlaka havalandırılmış mahalleri tercih edin veya havalandırma yaptırın.

Benzer Yazılar

Yorum Yapın

Son Yorumlar

Son Yorumlar